fbpx

F.A.Q

Najčastejšie otázky pred montážou

Digitálny imobilizér IGLA je miniatúrne elektronické zariadenie, ktoré sa inštaluje do vozidla za účelom zvýšenia úrovne ochrany pred krádežou. Digitálny imobilizér dokáže komunikovať s elektronickými systémami vo vozidle a v prípade, ak vodič nie je autorizovaný, dokáže zablokovať riadiace časti vozidla.
Softvér pre blokovanie motora je vytvorený na mieru pre každý model vozidla.
Na rozdiel od klasických imobilizérov, pri ktorých sa blokovanie motora rieši prerušením jednotlivých obvodov (prestrihnutím príslušnej kabeláže), digitálny imobilizér IGLA dokáže cielene blokovať komunikáciu na zbernici CANBUS, prostredníctvom ktorej medzi sebou komunikujú jednotlivé riadiace jednotky. Zariadenie funguje ako firewall na zbernici CANBUS, ktorý filtruje vybranú komunikáciu medzi riadiacimi jednotkami vo vozidle, ak vodič nie je autorizovaný.
Okrem funkcie zabezpečenia pred krádežou, sú pri niektorých modeloch vozidiel dostupné aj doplnkové komfortné funkcie (napr. dotiahnutie okien, deaktivácia systému štart-stop…)

Digitálny imobilizér IGLA je inovatívne zariadenie, ktoré využíva najnovšie špičkové technológie na ochranu Vášho vozidla. Je navrhnutý s dôrazom na maximálnu úroveň zabezpečenia s využitím viacerých patentovaných technológií.

  • Inovatívny, maximálne účinný spôsob blokovania motora, bez nutnosti strihať vodiče v originálnej kabeláži.
  • Žiadny zásah do interiéru vozidla. Neinštalujú sa žiadne LED diódy, tlačidlá, nevŕtajú sa žiadne otvory.
  • Minimálne rozmery umožňujú schovať zariadenie priamo do káblového zväzku.

IGLA je vo vozidle úplne neviditeľná. Zariadenie je skryté a nevydáva žiadne zvuky. Po autorizácii vodiča blikne originálna kontrolka na prístrojovej doske, ktorá užívateľa informuje o deaktivácii ochrany.

Užívateľ sa autorizuje bezkontaktným Bluetooth ID príveskom alebo kombináciou stlačenia originálnych tlačidiel vozidla. Taktiež je možná autorizácia aj prostredníctvom smartfónu, avšak nie všetky smartfóny sú podporované. Bez autorizácie nie je možné s vozidlom odísť, prípadne naštartovať motor.

IGLA sa pripája na automobilovú zbernicu CAN a je možné ju ukryť v ľubovoľnej časti vozidla od motorovej časti až po kufor, od podlahy po strop. Vďaka miniatúrnym rozmerom ju možno skryť do originálnej kabeláže vozidla a tým sa stáva prakticky neviditeľnou. Pri montáži nie je potrebné prerušiť kabeláž elektrických obvodov vo vozidle.

Mechanické zabezpečenie je viditeľné a teda zlodej vie čo treba pri krádeži obísť. Zároveň väčšie množstvo zlodejov dokáže prekonať mechanické zabezpečenie na rozdiel od elektronického. Šetrná montáž bez strihania káblov, či iných mechanických zásahov do vozidla je veľkým plusom.

Priemerne nám montáž zaberie 3 hodiny. Pri niektorých modeloch vozidiel je montáž časovo náročnejšia, z dôvodu, že zariadenie je potrebné dôkladne ukryť.

Napíšte nám správu na našej Facebookovej stránke https://www.facebook.com/autoalarmykosice/ alebo nám pošlite dotaz v spodnej časti stránky https://author-alarm.sk/. Väčšina vozidiel od roku 2010 je podporovaná.

Pri niektorých vozidlách je možné bezplatne aktivovať doplnkové funkcie. IGLA dokáže automaticky uzatvoriť okná, ak ste ich nechali otvorené. Taktiež dokáže automaticky vypnúť systém Štart-Stop. Nemusíte ho vypínať zakaždým ručne. Kedykoľvek si ho môžete opätovne aktivovať.

IGLA spĺňa požiadavky na homologizáciu podľa európskej normy ECD 2014/30/EU. Test vykonala spoločnosť TÜV NORD.

IGLA taktiež spĺňa certifikáciu E20 udelenú spoločnosťou PIMOT.

Najčastejšie otázky po montáži

Samozrejme. V užívateľskom návode je detailne popísaný postup ako na to.

Prvotný PIN kód Vám po montáži nastaví inštalačné stredisko a ten si následne môžete zmeniť podľa vlastných preferencií. Pri každom modeli vozidla sú podporované iné originálne tlačidla. Informácii o podporovaných tlačidlách Vám po montáži poskytne inštalačné stredisko.

Servisného technika nie je potrebné informovať o nainštalovanom zariadení. Jednoduchým spôsobom je možné si aktivovať servisný alebo transportný režim. Ak je aktivovaný servisný režim, všetky bezpečnostné funkcie sú deaktivované. Autorizácia vodiča pred štartom nie je potrebná. Servisný režim je možné ukončiť manuálne alebo automaticky. IGLA nie je rozpoznateľná ani po pripojení diagnostiky.

Pomocou plastovej kartičky s núdzovým kódom viete ochranu deaktivovať. Postup nájdete v užívateľskom návode.

K imobilizéru IGLA je možné doplniť aj GSM/GPS lokalizátor COMPASS. Základnou funkciou je zobrazenie vozidla na mape a poplachové upozornenia v aplikácii / v SMS. Pri niektorých vozidlách je možné vozidlo uzamknúť na diaľku prostredníctvom smartfónu.

Viac informácii o lokalizátore COMPASS nájdete na https://author-alarm.sk/compass/.

Pri vypnutom zapaľovaní je odber len 6-8mA.

Spýtajte sa na riešenie

Alebo nám zavolajte na:

+421 905 618 856